july, 2019

12julAll Day14B-FIT IN THE STREET! #11FESTIVALUL INTERNAȚIONAL DE TEATRU DE STRADĂ - BUCUREȘTI

B-FIT 2019

Event Details

FESTIVALUL INTERNAȚIONAL DE TEATRU DE STRADĂ – BUCUREȘTI – B-FIT IN THE STREET! #11

Vineri, 12 iulie 2019

19:00 – 19:45

Piața Universității: Fanfara Bedizzole / Bedizzole Marching Band – paradă muzicanți, Italia

Strada Franceză: Jucăriile / Toys– spectacol personaje pe catalige, Franța

Piața Sfântul Anton: Fântânile dansatoare / Fuente de Agua – spectacol de acrobație, Spania

Strada Lipscani: Fanfara indiană / Indian Pipes and Drums – paradă muzicanți, Marea Britanie

Piața Roma: Mușcă! / Bite!– spectacol interactiv, Olanda

Calea Victoriei colt cu strada Lipscani: Marcel Cyclette– spectacol interactiv, Belgia

19:00 – 19:50

Calea Victoriei (de la Piața George Enescu până la Piațeta Teatrului Odeon): Punctul Zero / Zéro Degré – spectacol mobil free-running, Franța

19:45 – 20:30

Piața Universității: Stegarii din Roma / Flag Wavers from Rome– stegari, Italia

20:00 – 20:07

Piața Revoluției: Magnolia– spectacol acrobație aeriană, Germania

20:30 – 21:15

Piața Universității: Fântânile dansatoare / Fuente de Agua– spectacol de acrobație, Spania

Piața Roma: Mușcă! / Bite!– spectacol interactiv, Olanda

Calea Victoriei colt cu strada Lipscani: Marcel Cyclette– spectacol interactiv, Belgia

21:00 – 21:07

Piața Revoluției: Magnolia– spectacol acrobație aeriană, Germania

21:00 – 21:45

Strada Franceză: Fanfara Bedizzole / Bedizzole Marching Band – paradă muzicanți, Italia

Strada Lipscani: Jucăriile / Toys– spectacol personaje pe catalige, Franța

21:15 – 22:00

Piața Universității: Fanfara indiană / Indian Pipes and Drums – paradă muzicanți, Marea Britanie

21:45 – 22:30

Piața Sfântul Anton: Stegarii din Roma / Flag Wavers from Rome– stegari, Italia

22:00 – 23:15

Piața Universității: Păsările Flamingo / Les Flamants Roses– spectacol-paradă personaje gigant, dansatori, Franța

Sâmbătă, 13 iulie 2019

18:00 – 18:30

Piața George Enescu: Captiv / Captive– spectacol dans contemporan, Marea Britanie

18:00 – 18:45

Piața Universității: Fanfara indiană / Indian Pipes and Drums– paradă muzicanți, Marea Britanie

Strada Lipscani: Aer – Propoziția cea lungă / Air – La Grande Phrase – performance stradal, Franța

18:00 – 21:00

Piața George Enescu: Ateliere de confecționat măști pentru paradă / Carnaval Mask Workshop

18:45 – 18:52

Piața Revoluției: Magnolia– spectacol acrobație aeriană, Germania

18:45 – 19:30

Piața Universității: Fântânile dansatoare / Fuente de Agua – spectacol de acrobație, Spania

19:00 – 19:45

Strada Franceză: Barbarossa Samba Group– paradă muzicanți, România

Strada Lipscani: Fanfara Bedizzole / Bedizzole Marching Band – paradă muzicanți, Italia

Calea Victoriei colt cu strada Lipscani: Marcel Cyclette– spectacol interactiv, Belgia

Piața Roma: Mușcă! / Bite!– spectacol interactiv, Olanda

Piațeta Odeon – Stegarii din Roma / Flag Wavers from Rome– stegari, Italia

19:30 – 20:00

Piața George Enescu:Captiv / Captive– spectacol dans contemporan, Marea Britanie

19:30 – 20:15

Piața Universității: Jucăriile / Toys– spectacol personaje pe catalige, Franța

19:45 – 19:52

Piața Revoluției: Magnolia– spectacol acrobație aeriană, Germania

20:00 – 20:45

Strada Lipscani: Aer – Propoziția cea lungă / Air – La Grande Phrase – performance stradal, Franța

20:00 – 21:00

Piața George Enescu: Istoria dansuluiThe History of Dance– spectacol statui vivante, România

20:15 – 20:50

Piața Universității: Urban Imbalance / Dezechilibru urban– spectacol acrobație, Spania

20:30 – 21:15

Piața Roma: Mușcă! / Bite!– spectacol interactiv, Olanda

Calea Victoriei colt cu strada Lipscani: Marcel Cyclette– spectacol interactiv, Belgia

21:00 – 21:45 PARADA FESTIVALULUI

Piața George Enescu – Calea Victoriei – Bulevardul Regina Elisabeta – Piața Universității: Fanfara Bedizzole, Fanfara indiană, Stegarii din Roma, Fântânile dansatoare, Jucăriile, Păsările Flamingo, Invazii lunare, Barbarossa Samba Group

21:30 – 22:15

Strada Lipscani: Urban ImbalanceDezechilibru urban– spectacol acrobație, Spania

21:45 – 22:15

Piața Universității: Păsările Flamingo / Les Flamants Roses– spectacol-paradă personaje gigant, dansatori, Franța

22:30 – 23:15

Strada Lipscani: Moonlight Invasions / Invazii lunare– paradă muzicanți, Marea Britanie

Duminică, 14 iulie 2019

18:00 – 18:45

Piața Roma: Mușcă! / Bite!– spectacol interactiv, Olanda

Strada Lipscani: Aer – Propoziția cea lungă / Air – La Grande Phrase– performance stradal, Franța

18:30 – 19:00

Piața Universității: Captiv / Captive– spectacol dans contemporan, Marea Britanie

18:45 – 18:52

Piața Revoluției: Magnolia– spectacol acrobație aeriană, Germania

18:45 – 19:30

Strada Lipscani: Fanfara indiană / Indian Pipes and Drums– paradă muzicanți, Marea Britanie

19:00 – 19:45

Piața Universității: Barbarossa Samba Group– paradă muzicanți, România

Strada Franceză: Fanfara Bedizzole / Bedizzole Marching Band – paradă muzicanți, Italia

Piața Sfântul Anton: Fântânile dansatoare / Fuente de Agua– spectacol de acrobație, Spania

Calea Victoriei colt cu strada Lipscani: Marcel Cyclette– spectacol interactiv, Belgia

19:00 – 19:50

Calea Victoriei (de la Piața George Enescu până la Piațeta Teatrului Odeon): Punctul Zero / Zéro Degré– spectacol mobil freerunning, Franța

19:30 – 20:15

Strada Gabroveni: Jucăriile / Toys– spectacol personaje pe catalige, Franța

19:45 – 20:30

Piața Universității: Stegarii din Roma / Flag Wavers from Rome– stegari, Italia

Piața Sfântul Anton: Moonlight InvasionsInvazii lunare– paradă muzicanți, Marea Britanie

Strada Lipscani: Urban Imbalance / Dezechilibru urban– spectacol acrobație, Spania

20:00 – 20:07

Piața Revoluției: Magnolia– spectacol acrobație aeriană, Germania

20:15 – 21:00

Piața Roma: Mușcă! / Bite!– spectacol interactiv, Olanda

20:30 – 21:00

Piața Universității: Captiv / Captive– spectacol dans contemporan, Marea Britanie

20:30 – 21:15

Strada Franceză: Fântânile dansatoare / Fuente de Agua– spectacol de acrobație, Spania

Strada Lipscani: Aer – Propoziția cea lungă / Air – La Grande Phrase– performance stradal, Franța

Calea Victoriei colt cu strada Lipscani: Marcel Cyclette– spectacol interactiv, Belgia

21:00 – 21:45

Piața Universității: Fanfara Bedizzole / Bedizzole Marching Band– paradă muzicanți, Italia

Piața Sfântul Anton: Fanfara indiană / Indian Pipes and Drums– paradă muzicanți, Marea Britanie

21:45 – 22:30

Piațeta Odeon: Stegarii din Roma / Flag Wavers from Rome– stegari, Italia

21:45 – 23:00

Piața Universității: Păsările Flamingo / Les Flamants Roses– spectacol-paradă personaje gigant, dansatori, Franța

22:00 – 22:30

Piața Sfântul Anton: Drum’n’Fire / În căutarea jadului pierdut– spectacol de jonglerii cu focul, România

22:00 – 22:45

Strada Gabroveni – Barbarossa Samba Group– paradă muzicanți, România

22:30 – 23:15

Strada Lipscani: Jucăriile / Toys– spectacol personaje pe catalige, Franța

Piațeta Odeon: Moonlight Invasions / Invazii Lunare– paradă muzicanți, Marea Britanie

Time

july 12 (Friday) - 14 (Sunday)

Organizer

ARCUB – Centrul Cultural al Municipiului Bucureştisecretariat@arcub.ro Str. Lipscani nr. 84 – 90 cu corespondent în strada Gabroveni nr. 50-53, Bucureşti

---